• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

> Blog

blog


Jaką deskę tarasową wybrać?

E-mail Print PDF

 

deska tarasowa

Drewniany taras to marzenie wielu osób. Dlatego tak wiele z nich decyduje się na położenie deski tarasowej. Jednak na rynku dostępnych jest naprawdę wiele różnych modeli, z różnego rodzaju drewna. Możemy kupić deskę z drzew polskich i europejskich, ale również z drzew egzotycznych. Czy są jakieś główne wytyczne, czym powinniśmy się kierować przy zakupie deski?

Last Updated on Monday, 04 September 2017 07:33 Read more...
 

Czym zajmuje się tartak?

E-mail Print PDF

pale drewniane

Nawet dziecko wie, że tartak zajmuje się produkcją drewna. Jednak niewiele osób jest świadomych, że tartak nie tylko tnie drzewa na deski. Każdy tartak składa się z placu surowca, hali tartacznej i składu tarcicy. W nowoczesnych tartakach drewno się suszy, ciosa i impregnuje na wiele sposobów. Ale zacznijmy od początku.

Last Updated on Friday, 14 July 2017 06:52 Read more...
 

Co to jest tarcica?

E-mail Print PDF

tarcica

Większości laików tartak kojarzy się tylko i wyłącznie z produkcją desek. Jednak jego podstawowym produktem jest tarcica. Tarcica innymi słowy to to, co wychodzi z maszyny po przepuszczeniu przez nią ściętego drzewa. Tarcicę obrabia się, suszy i dopiero robi z niej deski lub inne drewniane materiały budowlane. Tarcice można podzielić na kilka grup.

Last Updated on Friday, 14 July 2017 06:52 Read more...
 

Wybór drewna na więźbę dachową

E-mail Print PDF

dom drewniany

Drewno na więźbę dachową musi spełniać szereg wymagań, aby konstrukcja dachu była bezpieczna dla mieszkańców budowanego domu. Powinno być dobrze wysuszone i solidnie zaimpregnowane. Żaden element nie może mieć wad: sęków, zgnilizn, czy nierówności. Więźbę dachową przeważnie robi się z sosny, rzadziej do tego celu wykorzystywany jest świerk.

Last Updated on Friday, 14 July 2017 06:52 Read more...
 

Marzenie wielu ludzi: drewniany taras

E-mail Print PDF

taras

Wielu mieszkańców bloków marzy o dniu, w którym wreszcie wybuduje swój dom, który obowiązkowo będzie posiadał ogromny taras. W dobie nowoczesnego budownictwa, zwykły taras może funkcjonować jako pełnoprawne pomieszczenie, tyle, że bez dachu. Tarasy mają profesjonalnie zainstalowanie oświetlenie, zarówno takie do czytania, jak i nastrojowe. Wiele z nich można osłaniać od wiatru i deszczu, aby komfortowo spędzać na nich czas nawet w chłodniejsze, jesienne wieczory. Na tarasie muszą znaleźć się wygodne meble wypoczynkowe. Najkrócej mówiąc: taras pełni funkcję pokoju dziennego przez ciepłą część roku.

Last Updated on Friday, 14 July 2017 06:51 Read more...
 


Godziny pracy biura:

Zapraszamy w godzinach:

6:00 - 14:00

 

tel. 32 4302120

tel. kom: 533888834

Tartak w Zumi

zumi

Logowanie


Nowości w ofercie

Dołączyliśmy do naszej oferty:

STEMPLE BUDOWLANE 3 m.

stemple budowlane

Polecamy

Gościmy

We have 4 guests online

Licznik odsłon

Content View Hits : 430068