• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

> Blog

BlogE-mail Print PDF

Drewno konstrukcyjne może być użyte do budowy wielu rzeczy. Dostępne jest w wersji surowej, oraz suszonej i struganej. Na jego jakość zaczęto zwracać coraz większą uwagę dzięki popularyzacji technologii budowania domów szkieletowych. To właśnie przy ich budowie prawidłowa obróbka może mieć kolosalne znaczenie, a nawet wypływać na to, czy dom się nie zawali. Przed zakupem drewna konstrukcyjnego warto wiedzieć o nim kilka podstawowych rzeczy.

 

Read more...
 
E-mail Print PDF

 

deska tarasowa

Drewniany taras to marzenie wielu osób. Dlatego tak wiele z nich decyduje się na położenie deski tarasowej. Jednak na rynku dostępnych jest naprawdę wiele różnych modeli, z różnego rodzaju drewna. Możemy kupić deskę z drzew polskich i europejskich, ale również z drzew egzotycznych. Czy są jakieś główne wytyczne, czym powinniśmy się kierować przy zakupie deski?

Read more...
 
E-mail Print PDF

pale drewniane

Nawet dziecko wie, że tartak zajmuje się produkcją drewna. Jednak niewiele osób jest świadomych, że tartak nie tylko tnie drzewa na deski. Każdy tartak składa się z placu surowca, hali tartacznej i składu tarcicy. W nowoczesnych tartakach drewno się suszy, ciosa i impregnuje na wiele sposobów. Ale zacznijmy od początku.

Read more...
 
E-mail Print PDF

tarcica

Większości laików tartak kojarzy się tylko i wyłącznie z produkcją desek. Jednak jego podstawowym produktem jest tarcica. Tarcica innymi słowy to to, co wychodzi z maszyny po przepuszczeniu przez nią ściętego drzewa. Tarcicę obrabia się, suszy i dopiero robi z niej deski lub inne drewniane materiały budowlane. Tarcice można podzielić na kilka grup.

Read more...
 
E-mail Print PDF

dom drewniany

Drewno na więźbę dachową musi spełniać szereg wymagań, aby konstrukcja dachu była bezpieczna dla mieszkańców budowanego domu. Powinno być dobrze wysuszone i solidnie zaimpregnowane. Żaden element nie może mieć wad: sęków, zgnilizn, czy nierówności. Więźbę dachową przeważnie robi się z sosny, rzadziej do tego celu wykorzystywany jest świerk.

Read more...
 
E-mail Print PDF

taras

Wielu mieszkańców bloków marzy o dniu, w którym wreszcie wybuduje swój dom, który obowiązkowo będzie posiadał ogromny taras. W dobie nowoczesnego budownictwa, zwykły taras może funkcjonować jako pełnoprawne pomieszczenie, tyle, że bez dachu. Tarasy mają profesjonalnie zainstalowanie oświetlenie, zarówno takie do czytania, jak i nastrojowe. Wiele z nich można osłaniać od wiatru i deszczu, aby komfortowo spędzać na nich czas nawet w chłodniejsze, jesienne wieczory. Na tarasie muszą znaleźć się wygodne meble wypoczynkowe. Najkrócej mówiąc: taras pełni funkcję pokoju dziennego przez ciepłą część roku.

Read more...
 


Godziny pracy biura:

Zapraszamy w godzinach:

Od poniedziałku do piątku

od 7:00 - 15:00

Soboty

od 6:00 do 12:00

Godziny otwarcia mogą ulec zmianie

 

tel. 32 4302120

tel. kom: 533888834

Tartak w Zumi

zumi

Logowanie

Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.tartakjejkowice.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez TARTAK HAJDUCZEK- Michał Hajduczek, Dworcowa 33 44-290 Jejkowice, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem biuro@tartakhajduczek.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych - Obowiązek Informacyjny

Nowości w ofercie

Dołączyliśmy do naszej oferty:

STEMPLE BUDOWLANE 3 m.

stemple budowlane

Polecamy

Gościmy

We have 13 guests online

Licznik odsłon

Content View Hits : 450730