• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

> Blog > 11-marzenie-wielu-ludzi-drewniany-taras

Marzenie wielu ludzi: drewniany taras

E-mail Print PDF

taras

Wielu mieszkańców bloków marzy o dniu, w którym wreszcie wybuduje swój dom, który obowiązkowo będzie posiadał ogromny taras. W dobie nowoczesnego budownictwa, zwykły taras może funkcjonować jako pełnoprawne pomieszczenie, tyle, że bez dachu. Tarasy mają profesjonalnie zainstalowanie oświetlenie, zarówno takie do czytania, jak i nastrojowe. Wiele z nich można osłaniać od wiatru i deszczu, aby komfortowo spędzać na nich czas nawet w chłodniejsze, jesienne wieczory. Na tarasie muszą znaleźć się wygodne meble wypoczynkowe. Najkrócej mówiąc: taras pełni funkcję pokoju dziennego przez ciepłą część roku.

Czym wyłożyć taras?

Wiele osób wyobrażając sobie swój przyszły taras natychmiast myśli o drewnie. Chociaż kafelki są dużo łatwiejsze w utrzymaniu, a deski kompozytowe czy kamień wytrzymalsze, prym cały czas wiedzie deska tarasowa. Drewno dodaje przytulności i domowego ciepła w każdej aranżacji. Co ciekawe, obecnie materiały naturalne wracają do łask, czego przykładem są chociażby modne wnętrza skandynawskie.  Drewniana weranda czy taras ma swój niewątpliwy urok i przywodzi na myśli tarasy z dawnych lat. Po desce tarasowej przyjemnie się chodzi na bosaka, czego nie można powiedzieć o zimnych kafelkach, czy kamiennych płytkach.  Do drewnianej podłogi będą pasowały w zasadzie wszystkie rodzaje mebli ogrodowych, od rattanu po designerskie nowości.

Jak dbać o taras?

Drewno niestety ma i swoje słabe strony. Nie jest tak bardzo wytrzymałe na działanie pogody i czynników zewnętrznych, jak na przykład kafelki. Dlatego aby nam długo posłużyło, trzeba o nie dbać. Przede wszystkim deski, niezależnie jaki rodzaj drewna wybierzemy, musi być zabezpieczone lakierem lub bejcą. Powinno się je pomalować dokładnie z każdej strony przed zamontowaniem. Co kilka lat stare warstwy schodzącego lakieru powinno się dokładnie ścierać i malować taras od nowa. Dobrym pomysłem jest też zabezpieczanie drewna specjalnym olejem do deski tarasowej, który nie dopuszcza wilgoci do deski, ale pozwala jej wydostawać się na zewnątrz.

Last Updated on Friday, 14 July 2017 06:51  

Godziny pracy biura:

Zapraszamy w godzinach:

6:00 - 14:00

 

tel. 32 4302120

tel. kom: 533888834

Tartak w Zumi

zumi

Logowanie


Nowości w ofercie

Dołączyliśmy do naszej oferty:

STEMPLE BUDOWLANE 3 m.

stemple budowlane

Polecamy

Gościmy

We have 8 guests online

Licznik odsłon

Content View Hits : 430071